Badmintonové aktuality

          Zprávy z badmintonu

Dne 22. 9. 2018 byl náš badmintonový oddíl BK DDM Holice, pověřen uspořádáním republikového turnaje kategorie U13. Do městské sportovní haly se sjelo 50 hráček a hráčů z Pardubic, Prahy, Hradce Králové, Olomouce, Opavy, Lanškrouna, Dobrušky, Rychnova nad Kněžnou, Brna a domácího pořádajícího oddílu. Náš oddíl reprezentovali mezi chlapci Ondra Kaplan a mezi děvčaty Viki Jánská, hrající kategorii U11.Po velmi dobrém výkonu postoupila Viki do druhého kola, kde však už nestačila na starší a zkušenější protihráčku. Za její bojovný výkon zasluhuje velkou pochvalu.

Výborného výsledku dosáhl Ondra Kaplan, který ve dvouhře chlapců našel přemožitele až ve finálovém utkání a podlehl Filipovi Jurčovi z Lanškrouna.

Ve smíšené čtyřhře nastoupil Ondra s Denisou Valentovou ze Sokola Polabiny. Po velmi dobrém výkonu, postoupili do finále. Zde sehráli vyrovnaný zápas, ale štěstí se přiklonilo k soupeři a po zápase hraném na tři sety obsadili druhé místo.

To nejlepší přišlo ve čtyřhře chlapců. Zde Ondra nastoupil s Filipem Jurčou a celý turnaj vyhráli.

Bilance Ondry Kaplana je dvakrát stříbrný a jednou zlatý.  Ondrovi za předvedený výkon gratulujeme a držíme pěsti do dalších turnajů.

V sobotu 13. 10. 2018 Ondra Kaplan nastoupil opět na republikovém turnaji U13, tentokrát v Přerově. Turnaje se zúčastnilo šedesát hráčů a hráček. Ondra vyhrál svoji základní skupinu a postoupil opět do bojů o medaile. Po dobrém výkonu však nestačil na výborně hrajícího hráče z Orlové, kterému podlehl a obsadil pěkné páté místo. Za reprezentaci našeho oddílu a města Holic, Ondra zasluhuje velkou pochvalu.

Další turnaje čekají naše hráče:

  • Oblastní přebor kategorie U15                                 20. 10. 2018        Pardubice
  • turnaj na Kometě Brno                                                  28. 10. 2018        Brno
  • Oblastní přebor kategorie U13                                 03. 11. 2018        v naší městské hale

 

                                                                                                                Za BK  DDM Holice:  Mirek Pacovský