HOLICKÝ BADMINTONISTA JE MEZI REPUBLIKOVOU ŠPIČKOU

Holický badminton se zlepšuje mílovými kroky. Svědčí o tom třeba umístění třináctiletého Ondry Kaplana v celorepublikovém žebříčku. Ondra figuruje na 15. místě ve své kategorii U13, ve čtyřhře je dokonce 4. nejlepší, v žebříčku se ale posune ještě výš, protože o víkendu 7. a 8. září se zúčastnil celorepublikového turnaje GPB U13 v Praze, kde získal další body. Ve dvouhře skončil nadějný badmintonista třetí, když podlehl svému spoluhráči ze čtyřhry Jakubovi Bouberlovi. Ve čtyřhře druhý a ve smíšené čtyřhře pátý. Takové výsledky jsou pro Ondru a celý holický badminton obrovský úspěch.

 

Kromě výjezdů na turnaje se holický Badmintonový klub při DDM Holice podílí také na pořádání turnajů. Poslední prázdninovou neděli hostil místní oddíl oblastní přebor kategorie U15. Turnaje se zúčastnilo 31 patnáctiletých badmintonistů z východočeské oblasti. V kategorii dívek zvítězila Aneta Vašíčková, která začínala ve zdejším klubu, nyní už hraje za pardubický oddíl TJ Sokol Polabiny, stále má ale u holického publika velkou podporu. Aneta bodovala i ve smíšené čtyřhře, kterou ovládla společně s Adamem Křivkou z Lanškrouna. Mezi chlapci byl nejlepší Vojtěch Havlíček, který trénuje také v Sokole v Polabinách. Ze čtyřhry dívek si zlatou medaili odnesly Justýna Muchová a Natálie Soukupová z Rychnova nad Kněžnou, ve čtyřhře chlapců zvítězili Filip Jurča a již zmiňovaný Adam Křivka. S o kategorii staršími protivníky soupeřil i Ondra Kaplan, který ve čtyřhře obsadil se svým spoluhráčem Lukášem Tvrdíkem třetí místo.

 

Účastníci turnaje si velice pochvalovali zdejší zázemí. A nejsou jediní, komu se v Holicích podmínky líbí, o prázdninách pomohli holičtí badmintonisté zajistit soustředění libereckému klubu TJ Slovan, takže v Holicích trénovali třeba Ondřej Klimeš nebo David Stejskal, který patří mezi top desítku dospělých českých badmintonistů.